NORIES CUP 2021 – Kompletný manuál preteku

Dátum preteku 2.10. 2021

Miesto preteku – Horná Mariková

Časový harmonogram – začíname o 7:00

Podrobná schéma preteku – priložená

Štartovné 69,90€, v cene obed a možnosť tréningu deň pred pretekom v piatok 1.10. 2021

Organizačný tím tvoria: Jaroslav Petríček, Stanislav Petríček, Lukáš Stredanský.

1. Povolené sú len tvrdé nástrahy NORIES, plandavky a wobblery

2. Upravované nástrahy nie sú povolené, avšak je povolené používať individuálne namalované nástrahy. Je zakázané pridávať k nástrahám akúkoľvek záťaž.

3. Nesmie sa používať plandavka s dĺžkou menšou ako 18mm (Všetky Nories plandavky tento bod spĺňajú)

4. Je povinné používať háčiky bez protihrotu. Háčik musí byť vyrobený bez protihrotu, vlastnoručne odstránený protihrot nie je povolený. Tiež je zakázané používať farebné háčiky, rôzne namalované háčiky a tiež je zakázané pripnúť na háčik spúšťač v podobe twistru, alebo peria.

5. Je povolené použiť na plandavke iba jeden háčik na jednom krúžku. V prípade wobbleru je povolené použiť dva jednoháky. V prípade plandavky je povolené použiť jeden jednohák.
  6. Je zakázané používať „front hook“ háčik umiestnený vpredu na plandavke.

7. Maximálna dĺžka prútu je 210cm (7 stôp) a pretekár si môže na turnaj priniesť maximálne 6 prútov.
  8. Celková dĺžka podberáku nesmie presiahnuť 160 cm. Podberák musí byť vybavený silikónovým, alebo gumenným sitom. Pogumovaná sieťovina nebude akceptovaná.

9. V prípade ak pretekár použije nepovolenú nástrahu bude diskvalifikovaný.

10. V prípade ak pretekár použije háčik s protihrotom bude diskvalifikovaný.

11. Hlavný rozhodca si vyhradzuje právo posúdiť každé porušenie pravidiel individuálne. Možné ďalšie postihy sú napomenutie, nezapočítanie ryby.

12. Dôrazne odporúčame brať si na trať len povolené nástrahy, aby sa predišlo možným nedorozumeniam.

Započítanie ryby

1. Pretekár musí nahlas povedať “HIT – Záber” pred zdolaním ryby. Je to potrebné kvôli rozhodcom.

2. Ryba sa započíta v momente keď sa dotkne vnútorného sita podberáku
  3. Ryba sa započíta v prípade že bude zaseknutá v hlavovej časti, ohraničenej žiabrovými oblúkmi.
  4. Ryba položená na zem nebude bodovaná. Platí aj keď ryba padne na zem.

5. Ryba chytená do ruky nebude bodovaná. V prípade ak sa ryba zažerie ukáže ju pretekár rozhodcovi a ten môže povoliť chytiť ju do rúk zospodu cez podberák. Treba si uvedomiť, že lovíme na tvrdé nástrahy bez protihrotu, ryba sa spravidla vypína veľmi jednoducho.

6. Ak je ryba zaseknutá po signále “Stop” ryba sa nepočíta.. V prípade, že ryba bola zaseknutá a pretekár ohlásil “Hit- Záber” pred signálom “Stop” a bola zdolaná po signále “Stop” ryba sa počíta

Ostatné

1. Všetci pretekári sa snažia o dodržiavanie pravidiel a o to aby bol pretek príjemným zážitkom pre všetkých zúčastnených. Sme pretekárska komunita a pretek ako Nories Cup je naša malá slávnosť, pri NORIES cupe pretekári po odchytaní svojho sektoru robia kontrolu, rozhodcu vo svojom sektore. To zabezpečuje najväčšiu objektivitu. V prípade akýchkoľvek sporov je súčasťou organizačného tímu hlavný rozhodca.
  2. Pretekár loví výlučne sám, je zakázaná pomoc s rozmotávaním vlasca, prepínaním háčikov, radami počas priebehu turnaja. Pretekár nesmie v sektore zavadzať ostatným pretekárom, nesmie úmyselne prekrížiť súpera, nesmie používať atraktatny a arómy. Všetka činnosť, ktorá môže viesť k zníženiu prestíže turnaja vrátane výraznej opitosti (zákaz konzumácie alkoholu a fajčenia počas kôl), môže viesť k odobratiu bodov, prípadne diskvalifikácii. Organizátor si vyhradzuje právo posudzovať tieto situácie individuálne.
  3. Súťažiaci by mal mať počas kola na hlave čiapku, šiltovku a okuliare. Toto nariadenie je kvôli bezpečnosti pretekárov. Okuliare chránia pred zranením očí.
  4. Organizátor nezodpovedá za zranenia a nehody počas preteku, súťažiť môžu len dospelí pretekári a preteku sa zúčastňujú na vlastné nebezpečie. Pretek sa koná za každého počasia s výnimkou prírodnej katastrofy
  5. Ak to organizátor uzná za potrebné môže na mieste upraviť časový harmonogram kôl a upraviť niektoré pravidlá pre pohodlný a profesionálny priebeh preteku.
  6. Po zaplatení sa štartovné vracia len v prípade zrušenia preteku
  7. S finalistami bude natáčaný rozhovor, pretekár súhlasí s fotografovaním na preteku a zverejnením fotografií
  8. Čas tréningu bude upresnený, predpokladané trvanie 1 hodina v piatok
  9. Lov zo stoličky je zakázaný
  10. Preteky ako Nories Cup sú prívlačová slávnosť, pretekári zostávajú prítomní do konca turnaja na slávnostné vyhodnotenie.

Dôležité informácie:

1. Na pretek bude nasadených 500kg čerstvého pstruha
  2. Víkend pred pretekom sa uskutoční kolo Trout Area s vlastným zarybnením takže predpokladáme nadpriemerné zarybnenie preteku
  3. Zdravotná starostlivosť na telefónnom čísle 112 prípadne 155.
  4. Možnosť zakúpenia občerstvenia na preteku

NORIES CUP AREA TOURNAMENT CHAMPIONSHIP – detaily, podrobný manuál

Vylosovanie prebehne večer pred pretekom aby sme zabezpečili čo najväčšie pohodlie. Pokúsime sa zabezpečiť online prenos na:

Začiatok preteku 7:00

Podrobný postupový manuál na preteky

Slovensko – Česko

Všetko čo potrebujete nájdete na

Na pretek nastupuje 96 pretekárov

• V prípade ak niekto nedorazí, prípadne nebude plný počet pretekárov. Na základe losu bude mať niektorý sektor menej členov avšak postupuje z neho rovnaký počet pretekárov ako pri plnom počte.
  • Losovanie prebehne elektronicky večer pred pretekom a určí rozdelenie do skupiny A, B ako aj číslo pretekára.

Prvé kolo – Kvalifikácia (toto kolo určí či pretekár postupuje ďalej v turnaji cez “skupinu víťazov” alebo cez skupinu “druhej šance” – A 40 min (20 min × 2 ), B 40 min (20 min × 2 ) .

96 súťažiacich obdrží vylosované čísla A1 – A48, a B1 – B48. Tak vznikne 12 sektorov so 4 pretekármi pre skupinu A aj B. Súťažiaci rotujú v rámci svojho sektoru. Prvé kolo je rozdelené na dva súboje po 20 min, po 20 minútach sa v rámci sektoru rotuje. Čas vyčlenený na rotáciu sú 2 minúty.

V tomto kole si robia pretekári navzájom rozhodcov systémom: keď A1-A4 lovia B1 – B4 im robí rozhodcov. Víťazov určí počet ulovených pstruhov v celom prvom kole. Prvý dvaja (A+B) pokračujú do skupiny víťazov. Druhý dvaja pokračujú v turnaji cez skupinu “druhej šance”. V prípade rovnosti rýb sa otvorí 5 minútový rozstrel. Rozstrel odštartuje organizátor, alebo osoba poverená organizátorom. Rozstrel rozhodule “zlatá ryba” v prípade ak sa ryba neuloví zorganizuje organizátor losovanie, ktoré určí víťaza.

Druhé kolo: Skupina víťazov – 40 min (20 min × 2 súboj)

Skupina druhej šance – 40 min (20 min × 2 súboj)

[skupina víťazov]

V tomto kole súťažia prví dvaja z prvého kola zo skupiny A a prví dvaja zo skupiny B. Každá skupina loví v tom istom sektore v ktorom bola v prvom kole. Miesto v rámci sektora bude určené podľa presného kľúča stanoveného organizátormi. Keď súťažia pretekári zo “skupiny víťazov” rozhodcov robia prislúšní pretekári zo skupiny druhej šance. Víťazov určí počet ulovených pstruhov v celom kole. Prvý dvaja postupujú ďalej v turnaji. Druhí dvaja v turnaji končia. V prípade rovnosti rýb sa otvorí 5 minútový rozstrel. Rozstrel odštartuje organizátor, alebo osoba poverená organizátorom. Rozstrel rozhoduje “zlatá ryba” v prípade ak sa ryba neuloví zorganizuje organizátor losovanie, ktoré určí víťaza.

[skupina druhej šance]

V tomto kole súťažia druhí dvaja z prvého kola zo skupiny A a druhí dvaja zo skupiny B. Každá skupina loví v tom istom sektore v ktorom bola v prvom kole. Miesto v rámci sektora bude určené podľa presného kľúča stanoveného organizátormi. Keď súťažia pretekári zo “skupiny víťazov” rozhodcov robia prislúšní pretekári zo skupiny “druhej šance” a naopak. Víťazov určí počet ulovených pstruhov v celom kole. Prvý postupuje ďalej v turnaji. Ostatní traja v turnaji končia. V prípade rovnosti rýb sa otvorí 5 minútový rozstrel. Rozstrel odštartuje organizátor, alebo osoba poverená organizátorom. Rozstrel rozhoduje “zlatá ryba” v prípade ak sa ryba neuloví zorganizuje organizátor losovanie, ktoré určí víťaza.

Tretie kolo (posledné kolo pred štvrťfinále, po tomto kole bude dlhšia prestávka a po prestávke štvrťfinále ): 40 min (20 min × 2 súboj)

* V tomto kole už chytajú “skupina víťazov” aj “skupina druhej šance” naraz

V tejto skupine vznikne 6 sektorov so 4 pretekármi. Dokopy 24 ľudí, zo sektora postupujú 2 ľudia. Rozlosovanie na konkrétne miesta v sektoroch bude spravené cez počítač pred začiatkom kola. Kolo je rozdelené na dva súboje po 20 min, po 20 minútach sa v rámci sektoru rotuje. Čas vyčlenený na rotáciu sú 2 minúty. Víťazov určí počet ulovených pstruhov v celom kole. Prvý dvaja postupujú ďalej do štvrťfinále. Rozhodcov zabezpečia organizátori. V prípade rovnosti rýb sa otvorí 5 minútový rozstrel. Rozstrel odštartuje organizátor, alebo osoba poverená organizátorom. Rozstrel rozhodule “zlatá ryba” v prípade ak sa ryba neuloví zorganizuje organizátor losovanie, ktoré určí víťaza.

V tejto skupine vzniknú 4 sektory s 3 pretekármi. Dokopy 12 ľudí, zo sektora postupuje 1 človek. Rozlosovanie na konkrétne miesta v sektoroch bude spravené cez počítač pred začiatkom kola. Kolo je rozdelené na dva súboje po 20 min, po 20 minútach sa v rámci sektoru rotuje. Čas vyčlenený na rotáciu sú 2 minúty. Víťazov určí počet ulovených pstruhov v celom kole. Prvý zo sektora postupuje ďalej do štvrťfinále. Rozhodcov zabezpečia organizátori. V prípade rovnosti rýb sa otvorí 5 minútový rozstrel. Rozstrel odštartuje organizátor, alebo osoba poverená organizátorom. Rozstrel rozhoduje “zlatá ryba” v prípade ak sa ryba neuloví zorganizuje organizátor losovanie, ktoré určí víťaza.

Štvrťfinále: 30 min (15 min × 2 súboj)

V tejto skupine vzniknú 4 sektory so 4 pretekármi. Dokopy 16 ľudí, zo sektora postupujú 2 ľudia. Rozlosovanie na konkrétne miesta sa uskutoční slávnostnou formou pred začiatkom kola. Kolo je rozdelené na dva súboje po 15 min, po 15 minútach sa v rámci sektoru rotuje. Čas vyčlenený na rotáciu sú 2 minúty. Víťazov určí počet ulovených pstruhov v celom kole. Prví dvaja postupujú ďalej do semifinále. Rozhodcov zabezpečia organizátori. V prípade rovnosti rýb sa otvorí 5 minútový rozstrel. Rozstrel odštartuje organizátor, alebo osoba poverená organizátorom. Rozstrel rozhoduje “zlatá ryba” v prípade ak sa ryba neuloví zorganizuje organizátor losovanie, ktoré určí víťaza.

Semifinále: 30 min (15 min × 2 súboj)

V tejto skupine vzniknú 2 sektory so 4 pretekármi. Dokopy 8 ľudí, zo sektora sa postupuje nasledovne: víťaz sektoru postupuje do finále, druhý zo sektoru postupujú do súboja o 3 a 4 miesto. Rozlosovanie na konkrétne miesta sa uskutoční podľa osobitného kľúča určeného organizátorom. Kolo je rozdelené na dva súboje po 15 min, po 15 minútach sa v rámci sektoru rotuje. Čas vyčlenený na rotáciu sú 2 minúty. Víťazov určí počet ulovených pstruhov v celom kole. Rozhodcov zabezpečia organizátori. V prípade rovnosti rýb sa otvorí 5 minútový rozstrel. Rozstrel odštartuje organizátor, alebo osoba poverená organizátorom. Rozstrel rozhoduje “zlatá ryba” v prípade ak sa ryba neuloví zorganizuje organizátor losovanie, ktoré určí víťaza.

Finále 20 min (10 min × 2 súboje)

* sektor kde sa bude loviť určí organizátor

* v prípade priaznivého časového priebehu sa uskutoční najprv súboj o tretie a štvrté miesto a potom súboj o víťaza. V prípade ak bude pretek trvať dlhšie ako bolo plánované budu oba súboje súbežne.

Súboj o prvé a druhé miesto –

Kolo je rozdelené na dva súboje po 10 min, po 10 minútach sa v rámci sektoru rotuje. Čas vyčlenený na rotáciu sú 2 minúty. Víťaza určí počet ulovených pstruhov v celom kole. Rozhodcov zabezpečia organizátori. V prípade rovnosti rýb sa otvorí 5 minútový rozstrel. Rozstrel odštartuje organizátor, alebo osoba poverená organizátorom, ak sa neuloví ryba po 5 minútach pretekári rotujú a lovia až pokiaľ sa neuloví ryba, alebo pokiaľ organizátor nevyhlási losovanie, to je však možné najskor po 15 min rozstrelu.

Súboj o tretie a štvrté miesto –

Kolo je rozdelené na dva súboje po 10 min, po 10 minútach sa v rámci sektoru rotuje. Čas vyčlenený na rotáciu sú 2 minúty. Víťaza určí počet ulovených pstruhov v celom kole. Rozhodcov zabezpečia organizátori. V prípade rovnosti rýb sa otvorí 5 minútový rozstrel. Rozstrel odštartuje organizátor, alebo osoba poverená organizátorom, ak sa neuloví ryba po 5 minútach pretekári rotujú a lovia ďalších 5 min. Ak sa nerozhodne víťaza určí žrebovanie organizované usporiadateľom.

Grafická postupová schéma:

Nories cup 2021 scheme

Väčší obrázok dostupný na:

Nories Cup a Covid opatrenia

Ako organizátori sa pokúsime spraviť čo bude v našich silách aby sme mohli aj počas týchto komplikovaných časov pripraviť dobrý prívlačový pretek. Najväčšia šanca ako pretek usporiadať je spraviť ho v OTP režime, inak by sme ho podľa súčasných opatrení robiť nemohli. OTP režim pre nás v praxi znamená, že pretekár môže byť:

• S testom

• S prekonaným covidom

• Zaočkovaný

Ak sa okres Považská Bystrica udrží do červenej farby, pretek sa koná bez problémov. Ak bude farba horšia ako červená asi budeme mať problém. V súčasnosti komunikujeme s hygienou aby sme mohli pretek uskutočniť aj za týchto obmedzení. O všetkých zmenách vás budeme informovať. Farbu okresu budeme na 100% poznať v pondelkové ráno, pretek je v sobotu.

Podrobnosti ohľadom OTP

Prehľad:

definícia plne zaočkovanej osoby tak, že už nie je stanovená horná hranica trvania očkovania, ktorá bola doteraz 12 mesiacov, teda plne zaočkovaná osoba je:

osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,

osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou, alebo

osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19, alebo

osoby v režime OTP – ide o osoby, ktoré sú plne zaočkované, alebo prekonali COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami, alebo sa môžu preukázať negatívnym výsledkom testu na COVID-19, presnejšie:

osoba plne očkovaná,

osoba, ktorá je schopná sa preukázať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu, alebo

osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.

Pri vstupe do areálu resp. pri rannej prezentácii sa bude vyžadovať preukázanie sa:

potvrdením o očkovaní proti ochoreniu COVID-19,

potvrdením o negatívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19 alebo

potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19,

uvedené potvrdenia je možné nahradiť digitálnym COVID preukazom EÚ, ak je vydaný; v opačnom prípade je potrebné tieto skutočnosti preukazovať dokladom, z ktorého je určiteľná identita preukazujúcej sa osoby.

Každý pretekár pri prezentácii na pretek svojim podpisom vyhlasuje, že si je vedomý právnych následkov v prípade nepravdivého vyhlásenia, najmä som si je vedomý, že by sa dopustil priestupku podľa § 21 ods. 1 písm. f) zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že bude nutné sledovať aktuálnu situáciu okresu, v ktorom sa budú preteky konať. Na základe určenia „farby“ resp. stupňa na Covid automate štátnymi autoritami, ktorý bude zverejnený cca týždeň vopred Vás budeme na našej stránke alebo prostredníctvo FB informovať o tom, či sa preteky uskutočnia alebo nie.

Možnosť ubytovania sa bude taktiež riadiť COVID AUTOMATOM a samotným rozhodnutím prevádzkovateľa ubytovacieho zariadenia.

Nezaradené body:

Rotácia pri 4 pretekároch

Rotácia pri 3 pretekároch

– Pretekár nahadzuje výhradne od svojho čísla k vyššiemu číslu, v prípade ak hodí omylom mimo svoj sektor mal by hod stiahnuť.